Jdi na obsah Jdi na menu
 


PRO RODIČE

Chovatelská přehlídka loveckých trofejí z roku 2013 se uskuteční ve dnech 5. a 6. Dubna 2014 v KD v Pavlově s doprovodným programem – cimbálová muzika, košt vín, promítání videí, myslivecké speciality, prodej mysliveckých potřeb, oblečení, svod psů.

ples-breclav.jpg

Kroužek mladých myslivců je do konce roku zrušen. Sejdeme se spolu zase v příštím roce a to 8.ledna 2014.

Všem se moc omlouváme, ale užijte si Vánoční svátky a těšíme se na další naše setkání.

 

dub.jpg

3.12.2013

STROMKY

Dobrý den, tak jak jsem již uvedl na našich stránkách dříve, máme připraveno 50 stromků pro naše malé Koloušky k výsadbě. Jedná se o malinké doubky. Jelikož jsou malé, je potřeba vysadit je co možná nejdříve. Proto Vás touto cestou, zveme k účasti na této akci. Jak jsem již dříve uváděl na našich www stránkách, potřebujeme s tím trochu pomoct. Víme, že máte všichni v předvánočním shonu spoustu práce a právě možná proto uvítáte možnost z tohoto kolotoče vypadnout a jít se s námi pobavit. Navíc tak trochu tajně doufáme, že nás v tom nenecháte a pomůžete dětem zasadit jejich stromeček a nám rozhodně pomůžete uhlídat tolik dětí.

Sadit půjdeme v neděli 8.12.2013 ve 14h sraz u restaurace U parku.

 

Omlouváme se a moc dobře víme, že se jedná o druhou adventní neděli, ale tak nějak se nám nedaří najít jiný vhodnější termín a možná právě proto je to možná krásná chvíle se sejít a pobavit se s dětmi. Budeme moc rádi, když se zúčastníte a dorazíte v hojném počtu. Dokonce si dokážeme i představit, že by z toho mohla vzniknout zajímavá tradice pro Vás a Vaše děti.Taková pěkná každoroční adventní procházka k Vašemu stromečku.

Teď trochu organizačních informací:

Sadit budeme 8.12.2013 v 14h

Sraz restaurace U parku

    Sebou vezměte Vaše dítě (to je hodně důležité J)

pokud máte nějaký rýč, kladivo.

Pokud nemáte rýč a kladivo zajisté Vám někdo rád půjčí. Tudíž Vám zůstává jediná povinnost a to je nezapomenout doma Vaše dítě J.

 

Máme pro Vás připraveno:

50 stromků

Sloupky ke stromkům

Ochranu ke stromkům proti zajícům

Cedulku pro děti na označení vlastníka stromku tak, aby bylo jasné, čí stromek je.

Poorané pole pro sazení stromků

Svařené víno

Čaj pro děti

No a nakonec dobrou náladu.

 Pokud doma ještě najdete něco na zahřátí bude to úplně super. Těšíme se na Vaši účast a doufáme, že Vám stojí za to jít se pobavit s Vaší ratolestí a přijdete strávit příjemnou chvilku s kroužkem

MML-Koloušci.

K.E.J.I.

 

26.11.2013

Prosba
Protože po zkušenosti s vytvářením zvířátek z kaštanů a vytvoření krmítek máme zjištěno, že děti jsou zdatné a navíc je ruční práce baví tak připravujeme na další schůzku (prozatím nevíme na kterou) lepení malých mysliveckých zařízení ze špejlí.
Ne jen proto, že děti zabavíme, ale současně je tímto naučíme co je to krmelec, zásyp, posed, kazatelna, oboroh atd. Navíc budou děti vědět, které zvířátka do těchto zařízení chodí pro jídlo a co zvířátkům v zimě dávat na jídlo, aby jim to neuškodilo.
Na základě toho, že děláme tuto činnost zcela zdarma a z vlastních prostředků tak žádáme rodiče o zakoupení 1 balíčku špejlí. Z těchto budeme do budoucna vyrábět. Předem děkujeme těm, kteří si toto přečtou a předají tuto informaci dalším rodičům případně je naučí zajít na naše stránky přečíst si o vlastních dětech.


ABYCH NEZAPOMNĚL SAMOZŘEJMNĚ PŘEDEM DĚKUJEME ZA ŠPEJLE.
 

20.11.2013

Půjdeme na procházku a budeme si povídat o zvířátkách. Půjdeme směrem na Podivín kolem svodnice a pak přes pole zajdeme do Průtníku. 

Prosíme rodiče ať děti pořádně oblečou. Malá svačinka se taky hodí.

SCHŮZKA VE STŘEDU 30.10.2013 SE NA ZÁKLADĚ ŠKOLNÍHO VOLNA RUŠÍ

 

23. října.2013

Omlouváme se za nedodržení programu dnešní schůzky, ale výroba z kaštanů byla odsunuta. Prostě bylo tak krásně, že bylo potřeba toho využít a šlo se na procházku. Viz.

FOTOALBUM

10. října.2013

Omlouváme se všem dalším žadatelů o vstup do kroužku, ale z kapacitních důvodů nejsme schopni nikoho do kroužku již přijmout. Není v našich silách věnovat se v tak krátkém časovém intervalu více jak 20ti dětem.

TAKTÉŽ SE OMLOUVÁME RODIČŮM ZA TO, ŽE SE NÁM NEDAŘÍ DODRŽET UKONČENÍ SCHŮZKY V 18H. PROSTĚ JE TOHO ČASU MÁLO. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

3. října.2013

Po první procházce lesem žádáme rodiče, aby dětem do kroužku dávali uzaviratelnou láhev s pitím a případně i malou svačinku. Ivan měl bohužel jen malou láhev pití a po zákroku žíznivých dětí nastal další problém. Žízeň měl Ivan. :-) 

2. října.2013

Vážení rodiče, jsme rádi, že můžeme Vaši ratolest přivítat v mysliveckém kroužku.
Do začátku jsme pro děti připravili složku s

- deníčkem

- brožurkou (ROK MLADÉHO MYSLIVCE)

- propiskou.

Vzhledem k počasí a různorodému programu kroužku by si děti měly s sebou do baťůžku vždy přinést přezůvky pokud nemají ve škole, vhodnou obuv do lesa, holínky, pláštěnku.Chceme Vás požádat, aby děti toto vždy měly s sebou včetně složky, kterou od nás dostali.

Budeme se snažit rodiče vždy informovat o plánu příští schůzky a to formou vzkazů v deníčku případně INFO naleznete na stránkách www.mladimyslivciladna.estranky.cz , aby jste děti mohli vhodně obléct. Taktéž Vás žádáme, aby jste děti po schůzkách doma prohlédli, zda nemají klíště.

Ve spolupráci s okresním mysliveckým spolkem Břeclav se nám podařilo získat příslib pojišťovny Halali na bezplatné úrazové pojištění členů našeho kroužku. K dokončení tohoto záměru ale potřebujeme znát rodné číslo Vašeho dítěte. Záleží na Vás jestli nám toto poskytnete.

Kamil, Eva, Ivan, Jenda